• środa, Marzec 21
  WĄCHANIE SWOJEGO PARTNERA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA! Obrzydliwe? Wyniki badań mówią same za siebie!

  WĄCHANIE SWOJEGO PARTNERA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA! Obrzydliwe? Wyniki badań mówią same za siebie!

 • Choroby układu nerwowego dotykają coraz większą ilość osób na całym świecie. Poruszając kwestię rozwiązania problemu coraz częściej mówi się nie tylko o lekach, ale również domowych, wywodzących się z przekazów ludowych sposobach. Dziś naukowcy wskazują jeszcze jeden świetny sposób walki ze stresem. Mowa o zapachu swojego partnera.

   

  Jak to działa?

  Sposobem na zwalczenie poczucia niepokoju i zdenerwowania jest również zapach naszego partnera, o czym informują nas naukowcy z kanadyjskiego University of British Columbia opublikowane w „Journal of Personality and Social Psychology”. Okazuje się, że kobiety mają bardziej wyczulony zmysł węchu, a zapach ciał ich partnerów sprawia, że czują się spokojniejsze i mniej zdenerwowane. 

  Ponadto wąchanie ubrań lub ciała swojego partnera lub partnerki może działać pobudzająco i wzmocnić wieź między kobietą a mężczyzną. 

  [Sprawdź koniecznie: CAŁA PRAWDA o SEKSIE ORALNYM! Co powinieneś widzieć przed stosunkiem?!]

  Jak przeprowadzono badanie?

  W eksperymencie łącznie brało udział 96 par. 96 mężczyzn dostało czyste koszulki i nosili je przez 24 godziny, nie stosując przez ten czas perfum i dezodorantów. Po 24 godzinach koszulki zostały zamrożone, a u partnerek, które wąchały ich zapach zaobserwowano spadek kortyzolu – związku chemicznego, którego wysoki poziom oznacza zdenerwowanie lub stres. 

  [ZOBACZ: Przerażająca prawda o torebkach z herbatą! Przenoszą więcej BAKTERII niż DESKA SEDESOWA!]

  Źródło: zdrowie.pap.pl / Journal of Personality and Social Psychology

  fot>: pixabay  kg