• sobota, Luty 24
  Jak wygląda PRZESTĘPCA? (Video)

  Jak wygląda PRZESTĘPCA? (Video)

 • Mordercy, uczestnicy rozbojów, sutenerzy… Funkcjonuje kilka stereotypów na temat wyglądu przestępców. Jeden to przypakowany facet, łysa głowa i tatuaże. Inny – bardziej cwaniacki i „wymoczkowaty” typ. Jeszcze inny stereotyp to przestępca o wizerunku biznesowym.


   

  Stereotypy swoją drogą, jednak tak naprawdę do niedawna mogliśmy tylko snuć domysły na temat wizerunku przestępców. W ostatnim czasie Policja chętnie chwali się swoimi sukcesami i pokazuje zdjęcia oraz filmy z działań operacyjnych.

   

  Na poniższym filmie zaprezentowano akcje zatrzymania prowadzone przez Gdańskie CBŚP. W wyniku tych akcji zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o: działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, o zabójstwo i o usiłowanie zabójstwa w Danii, co miało być spowodowane porachunkami grup przestępczych.

   

  Oglądając nagranie, mimo zamazania twarzy zatrzymanych, możemy zobaczyć, że ich wygląd nie był jakiś szczególny, dodatkowo mieszkali oni w normalnych domach czy blokach. Daje to trochę przerażający wniosek, że nigdy nie wiemy, kto jest naszym sąsiadem…

     6 członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci gdańskiego CBŚP. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Danii. Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstw doszło na tle porachunków gangsterskich między grupami trudniącymi się czerpianiem korzyści z nierządu. Agencje towarzyskie zlokalizowane były w Danii. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani przez gdański sąd po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Okręgowej dotyczących działania z zorganizowanej grupie przestępczej i zabójstwa. Grozi im dożywocie.http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/141606,Zatrzymania-przez-policjantow-CBSP-w-sprawie-zabojstwa-w-Danii.html

  Publié par Polska Policja sur mardi 11 avril 2017

  ms, źródło: policja.pl