• piątek, Luty 23
  ZNANY DZIENNIKARZ zatrzymany podczas obchodów Święta Niepodległości! Chciał zablokować MARSZ!

  ZNANY DZIENNIKARZ zatrzymany podczas obchodów Święta Niepodległości! Chciał zablokować MARSZ!

 • Dziennikarz tygodnika „Polityka” Piotr Pytlakowski został zatrzymany przez policję w trakcie trwania obchodów z okazji Dnia Niepodległości. Dziennikarz znajdował się w grupie Obywateli RP, którzy chcieli zablokować Marsz Niepodległości. Pytlakowski wraz z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami zostali przewiezieni na komisariat. 


   

  Obywateli RP wsadzano do radiowozów, a następnie przewożono na komisariat. Wśród zatrzymanych znalazł się dziennikarz „Polityki” Piotr Pytlakowski. 

  – Nie zostali zatrzymani, a doprowadzeni na komendę. Na tę chwilę ok. 20 osób. Mamy tu do czynienia z blokowaniem legalnego zgromadzenia oraz nieopuszczeniem terenu na żądanie organizatora manifestacji. Grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności – mówi  kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji w rozmowie z Wirtualną Polską. 

  -Policja twierdzi, że nie zostałem zatrzymany. Twierdzą, że mnie legitymują. Siłą jednak zostałem pozbawiony wolności. Stałem na ulicy, nagle ktoś chwycił mnie od tyłu. Jacyś mężczyźni w kaskach wrzucili mnie do radiowozu. To jak to nazwać, jeśli nie zatrzymanie?- powiedział  WP Piotr Pytlakowski. 

     Źródło: wp.pl/twitter

  Fot.: twitter

  MB