• środa, Czerwiec 20
  14 MILIONÓW POLAKÓW JEST ŚLEDZONYCH PRZEZ SMARFONY! Wiedzą co jemy i co oglądamy, wiedzą gdzie dokładnie się znajdujemy! PEŁNA INWIGILACJA

  14 MILIONÓW POLAKÓW JEST ŚLEDZONYCH PRZEZ SMARFONY! Wiedzą co jemy i co oglądamy, wiedzą gdzie dokładnie się znajdujemy! PEŁNA INWIGILACJA

  Masz wrażenie, że twój komputer, telefon, czy tablet wiedzą o tobie więcej niż twoi bliscy, a nawet ty sam?

   

  Jakiś czas temu na naszym portalu pisaliśmy o tym, że podglądają nas przez kamerki w laptopach, a nawet przez telewizory. Zdradziliśmy również, który producent sprzętu został w to zamieszany – SPRAWDŹ TUTAJ. Coraz więcej osób zakleja swoje kamerki w laptopach, czy telewizorach, a co z kamerkami w telefonach? Przecież przez nie też możemy być podglądani. 

  [ZOBACZ: PODGLĄDANIE przez telewizory, smartfony, laptopy to nie wszystko! Uważaj na swoją…]

  Przeglądasz strony w telefonie, a one pojawiają się w twoim komputerze? Nic dziwnego to tylko, albo aż pliki cookies. I choć coraz więcej osób mówi o inwigilacji przez internet i coraz więcej osób zakleja swoje kamerki  w laptopach to tymczasem Gazeta Wyborcza zdradza nam, co takiego robiliśmy w pierwszą objętą zakazem handlu niedzielę. 

   

  Co robili Polacy w pierwszą niedzielę wolną od handlu? Mamy dane nawet 14 mln osób – chwali się sama Wyborcza w jednym ze swoich tytułów. Wyborcza podaje twarde dane. Odpowiada na pytanie, gdzie byli Polacy w tej niedzieli. W parkach? Lasach? Kościele? A może na stacjach? Skąd te wiadomości? Wszystko za sprawą raportu firmy Selectivv, zajmującej się badaniem zachowań i zwyczajów konsumenckich 14 milionów użytkowników smartfonów w Polsce.

  [ZOBACZ: Podsłuchują i podglądają nas przez telewizory! Wiemy, który producent telewizorów jest w to zamieszany!]

   

  Źródło: Gazeta Wyborcza

  fot.: pixabay

  kg