• środa, Czerwiec 20
  WĄCHANIE SWOJEGO PARTNERA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA! Obrzydliwe? Wyniki badań mówią same za siebie!

  WĄCHANIE SWOJEGO PARTNERA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA! Obrzydliwe? Wyniki badań mówią same za siebie!

  Choroby układu nerwowego dotykają coraz większą ilość osób na całym świecie. Poruszając kwestię rozwiązania problemu coraz częściej mówi się nie tylko o lekach, ale również domowych, wywodzących się z przekazów ludowych sposobach. Dziś naukowcy wskazują jeszcze jeden świetny sposób walki ze stresem. Mowa o zapachu swojego partnera.

   

  Jak to działa?

  Sposobem na zwalczenie poczucia niepokoju i zdenerwowania jest również zapach naszego partnera, o czym informują nas naukowcy z kanadyjskiego University of British Columbia opublikowane w „Journal of Personality and Social Psychology”. Okazuje się, że kobiety mają bardziej wyczulony zmysł węchu, a zapach ciał ich partnerów sprawia, że czują się spokojniejsze i mniej zdenerwowane. 

  Ponadto wąchanie ubrań lub ciała swojego partnera lub partnerki może działać pobudzająco i wzmocnić wieź między kobietą a mężczyzną. 

  [Sprawdź koniecznie: CAŁA PRAWDA o SEKSIE ORALNYM! Co powinieneś widzieć przed stosunkiem?!]

  Jak przeprowadzono badanie?

  W eksperymencie łącznie brało udział 96 par. 96 mężczyzn dostało czyste koszulki i nosili je przez 24 godziny, nie stosując przez ten czas perfum i dezodorantów. Po 24 godzinach koszulki zostały zamrożone, a u partnerek, które wąchały ich zapach zaobserwowano spadek kortyzolu – związku chemicznego, którego wysoki poziom oznacza zdenerwowanie lub stres. 

  [ZOBACZ: Przerażająca prawda o torebkach z herbatą! Przenoszą więcej BAKTERII niż DESKA SEDESOWA!]

  Źródło: zdrowie.pap.pl / Journal of Personality and Social Psychology

  fot>: pixabay

  kg