Pijany jechał ciężarówką pod prąd i zabił trzy osoby – SZOKUJĄCY WYROK SĄDU

Zadziwiający wyrok sądu dla Polaka, który spowodował dramatyczny wypadek na niemieckiej autostradzie – jadąc pod prąd, doprowadził do kolizji, w której zginęły 3 osoby, a 4 zostały ciężko ranne.

 

Jak ustalono, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku na trasie obok Rüsselsheim,  nieopodal od Frankfurtu. 35-latek jechał ciężarówką, a gdy zobaczył korek postanowił się wycofać i ruszył pod prąd.

 

Po blisko 2 kilometrach zderzył się z autem, w którym jechała wracająca z wakacji rodzina Holendrów. Na miejscu zginął 53-letni mężczyzna, jego 51-letnia żona oraz 20-letnia córka. Na skutek wypadku ranne zostały również cztery kobiety, w których auto kierowca uderzył chwilę później. Sąd wydał wyrok w postaci  pozbawienia wolności na okres 3 lat i 4 miesięcy. Polak będzie mógł odzyskać swoje prawo jazdy najwcześniej po 5 latach.

 

Sam sprawca wypadku również został ciężko ranny, na rozprawie sądowej stawił się o kulach. Ranne zostały też 4 kobiety, które podróżowały w samochodzie, który uderzył w ciężarówkę chwilę później. 

Tragiczny wypadek. (Video) NIE MIAŁ ŻADNYCH SZANS, BY ZMIEŚCIĆ SIĘ POD TYM WIADUKTEM!

 

 

źródło: rmf24

fot.: pixabay

kg