To ona WSADZIŁA KOMENDĘ DO WIĘZIENIA – Prostytutka, która sypiała z…

Wyniki dziennikarskiego śledztwa w sprawie Tomasza Komendy, prowadzonego przez dziennikarzy Faktu, doprowadziły do fałszywych zeznań prostytutki Doroty P..

 

To właśnie Dorota P. złożyła fałszywe zeznania w sprawie Komendy. Mająca opinię kobiety lekkich obyczajów, obracającej się w towarzystwie sędziów, funkcjonariuszy policji i prokuratorów, bezpośrednio przyczyniła się do aresztowania Tomasza Komendy.

 

Dorota P. zeznała, że Tomasz Komenda to mężczyzna z portretu pamięciowego, dając tym samym jedyny dowód w sprawie.  Pytanie, zatem dlaczego uwierzono tej kobiecie? Na to pytanie odpowiedzieli dziennikarzom Faktu, sąsiedzi Doroty P.: W jej mieszkaniu na imprezach bywali policjanci i prokuratorzy. Tam zawsze było głośno i alkohol lał się strumieniami. W tamtych latach Dorota P. była piękną, długonogą blondynką, której trudno było odpędzić się od mężczyzn, dziś ma 58 lat, a kontakt z nią jest po prostu niemożliwy, nikt nie wie, gdzie obecnie się znajduje. 

 

Zeznania kobiety mogły wydawać się wiarygodne, zwłaszcza, że blok jej babci sąsiadował z blokiem, w którym mieszała rodziny Komendy. Dorota P. zeznała, że dzień przed zbrodnią, której miał dopuścić się Tomasz, pożyczyła mu pieniądze na podróż do Miłoszyc, gdzie doszło do gwałtu. 

[ZOBACZ: Prokurator, który wsadził Tomasza Komendę, skazany za korupcję! „Dziś zrobiłbym to samo”!]

Jak ustalono kobieta bezpodstawnie oczerniała Tomasza Komendę oraz jego rodzinę. Niewyjaśnioną kwestią w sprawie jest natomiast motyw kobiety do składania fałszywych zeznań. Niewykluczone, że jej zeznania były jedyną drogą do osiągnięcia sukcesu ówczesnej prokuratury, czy policji, łatwą drogą do zamknięcia sprawy i zakończenia śledztwa. Są to jedynie przypuszczenia, które zostaną wyjaśnione w toku obecnie prowadzonego śledztwa. 

Zobacz: Znęcali się, łamali mi kości, brakowało mi kobiety – prawda o 18 latach w więzieniu za niewinność. WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIA TOMASZA KOMENDY

 

 

źródło: fakt

fot.: screen YouTube /PIXABAY

kg