Chcesz być BOGATY? Unikaj tych ZACHOWAŃ!

Bogactwo kojarzy nam się zwykle rodzinną fortuną, z wielkimi korporacjami czy wygraną w totolotka. Z kolei ludzie, którzy aspirują do bycia bogatym, nacisk kładą na ciężką pracę, skuteczność i pomysłowość. Zawsze też przyda się łut szczęścia!

 

Jednak zarówno bogacze, jak i ci, którzy dopiero zabiegają o bogactwo, nie utrzymają pieniędzy jeśli będą wykazywać złą postawę.

 

Jeśli chcesz być bogaty, unikaj tych zachowań:

 

1. Nóż w kieszeni Ci się otwiera, gdy słyszysz, że w zeszłym roku Robert Lewandowski zarobił 10,5 mln euro? I to za kopanie piłki! A Magda Gessler 4 mln złotych za gadanie o jedzeniu?

Niedobrze! Zazdrość, to negatywne odczucie i coś w rodzaju krytyki – jeśli na coś patrzysz negatywnie, to się od tego odcinasz. Zazdrościsz bogatym – odcinasz się od bogactwa. Co więc robić? Stare przysłowie mówi:

 

Błogosław to, czego pragniesz!

 

Więc rozwiązaniem problemu zazdrości jest podziw i doping dla tych, którym się udało. Poprzez takie zachowanie łączysz się z nimi!

 

2. Narzekanie – na podatki, na brak perspektyw, na brak pracy, na niskie zarobki. Tak szczerze? Czy narzekanie kiedykolwiek w czymkolwiek Ci pomogło? Nie? Więc porzuć ten nawyk!

Zamiast narzekać, zacznij działać!

 

3. Plotkowanie, obmawianie – miło jest siedzieć przy kawce lub przy piwie (tak! panowie nie są gorsi od pań w plotkowaniu!) i zanurzyć się w plotki: kto, co kiedy i z kim; jak się zachował, a jak powinien…

Wiesz co? Lepiej zająć się swoim życiem! Czas leci, a ten spędzony na obmawianiu innych w żaden sposób nie przybliża Cię do bogactwa.

 

4. Bezmyślne oglądanie telewizji. Sama telewizja nie jest zła. Można oglądać programy związane z naszym zawodem lub takie, które nas do czegoś motywują. Natomiast automatyczne, codzienne zasiadanie na wiele godzin przed TV to często tylko strata czasu.

 

5. Ostatni punkt jest kontrowersyjny!

Badania pokazują, że dochody większości ludzi odbiegają najwyżej o 20% od dochodów ich przyjaciół i znajomych. Co to znaczy? Mówiąc brutalnie: unikaj nieudaczników, tych którym zawsze jest „pod górkę”, a wiatr wieje w oczy. Staraj się raczej nawiązać relacje z osobami, którym udaje się osiągać zamierzone cele. Czytaj biografie znanych ludzi. To od takich osób możesz się nauczyć czegoś wartościowego.

 

na podst. T. Harv Eker „Bogaty albo biedny”

ms