Dr Aondo-Akaa

,,Czarny nie wpier***aj się bo nie rozumiesz” – CHAMSTWO, RASIZM I INTERNETOWA BURZA w sprawie Dr Aondo-Akka i protestu opiekunów niepełnosprawnych

Iwona Hartwich i wpis, który wywołał internetową burzę – wszystko za sprawą wizyty Dr Bawer Aondo-Akaa w programie „Republika po południu” na antenie Telewizji Republika.

W Telewizji Republika Dr Bawer Aondo-Akaa wypowiedział się na temat trwającego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w sejmie.  Dr Akka – syn Nigeryjczyka i Polki zmagający się od dziecka ze swoją niepełnosprawnością wypowiedział się w temacie protestu.

„Jeżeli będą zabijane dzieci nienarodzone, to nic się nie zmieni z sytuacją osób niepełnosprawnych. Nie zgadzam się z dawaniem żywej gotówki bo demoralizuje całe społeczeństwo, a projekt Dostępność oceniam jako bardzo dobry” – mówił w Telewizji Republika dr Bawer Aondo Akaa.

Działająca na rzecz osób niepełnosprawnych Iwona Hartwich postanowiła odnieść się do jego wypowiedzi na Facebook’u.  Pod tym wpisem pojawiło się z kolei wiele rasistowskich, pełnych nienawiści i chamstwa wypowiedzi, kierowanych w stronę Dr Bawera Aondo Akaa, co zapewne przesądziło o jego usunięciu.

źródło: fot.: Facebook

 

źródło: Telewizja Republika/Facebook

fot.: screen YouTube