STRASBURGER WYŚMIEWAŁ się z pochodzenia uczestników Familiady!? INTERNAUCI OBURZENI!

Niektórzy widzowie Familiady twierdzą, że prowadzący teleturniej Karol Strasburger, podczas dwóch ostatnich odcinków przekroczył granicę dobrego smaku. Fani programu stwierdzili, że Strasburger „nabijał się” z kobiet pochodzących ze wsi Jaronik. Prowadzący postanowił wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie.  

 

Po ostatnich odcinkach Familiady, niektórzy fani programu stwierdzili, że  Karol Strasburger wyśmiewał uczestniczki pochodzące ze wsi Jaronik. Prowadzący pytał kobiety m.in. o to, czy chodzą w regionalnych strojach i noszą wodę ze studni.  Kiedy na Strasburgera posypała się fala krytyki, ten postanowił wydać oficjalne oświadczenie i przeprosić wszystkich urażonych widzów:

 

Szanowni Widzowie,

w dwóch minionych odcinkach śledziliśmy teleturniejowe zmagania mieszkanek Jawornika (woj. małopolskie). Udział osób obdarzonych tak wielką dawką pozytywnej energii daje z pewnością wiele uśmiechu milionom Polaków przed telewizorami , co dla nas – jako Realizatorów programu – jest celem zdecydowanie nadrzędnym! Niedzielnie wydanie Familiady przyniosło za sobą skrajnie błędne interpretacje rozmów Karola Strasburgera z Uczestniczkami, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Na wyraźną prośbę Prowadzącego zamieszczamy jego osobisty komentarz, co jest najlepszą możliwą odpowiedzią na wszystkie negatywne wiadomości:

„Jako Gospodarz Familiady miałem wielokrotną przyjemność goszczenia reprezentantów polskiej Wsi, którą – swoją drogą – staram się w wolnym czasie odwiedzać tak często, jak to możliwe. Możliwość osobistego poznania tychże osób była i jest dla mnie nieocenionym zaszczytem – zawsze się cieszę, gdy poprzez Program mam okazję pokazać Widzom piękne tradycje, których wielu z nich nie doświadcza w życiu wielkomiejskim. Zauważam nawet ciekawą tendencję przenoszenia wzorców wiejskich do miast przy jednoczesnym procesie wręcz „urbanizacji” Wsi . Doskonale pamiętam dzień nagraniowy z udziałem drużyny Jaworniczanek. Nie sposób zapomnieć fantastycznej, przyjacielskiej atmosfery, o którą wspólnie zadbaliśmy – odczuli to w sobotę oraz dziś nasi wierni Widzowie, którzy z pewnością zauważyli bardzo serdeczny i pełen uśmiechu ton rozmów. Mój komentarz odnośnie miejskiego ubioru nie był formą krytyki czy ironii, a komplementem i jasnym podkreśleniem, w jak dobrym kierunku – mimo stereotypów – zmienia się na przestrzeni lat polska wieś, z czego się ogromnie cieszę! Tych, którzy – zupełnie niesłusznie – poczuli się urażeni moimi słowami – serdecznie przepraszam.

 

 

ZOBACZ: Oryginalna odpowiedź uczestnika Familiady rzuciła na kolana Karola Strasburgera oraz publiczność! (VIDEO)

 

Źródło: facebook

Fot.: facebook

MB