Imigranci zamieszkali w domu amerykańskiego prezydenta! Wiemy jak do tego doszło!

W rodzinnym domu  w Queensie, gdzie wychowywał się i dzieciństwo spędził obecny prezydent USA Donald Trump, w weekend zamieszkali uchodźcy! Jak doszło do tej zaskakującej sytuacji? Wszystko za sprawą organizacji Oxfam America. Jej działalność opiera się na walce z biedą i prawami uchodźców oraz imigrantów. Miała to być informacja dla Trumpa, tuż przed organizowanym szczytem ONZ w Nowym Jorku, gdzie poruszany będzie min. temat imigrantów. Chciano przekazać mu w ten sposób, że Ameryka powinna przyjmować ludzi, a nie zamykać granicę.

 

Wybudowany w 1940 roku przez ojca prezydenta dom sprzedano w marcu tego roku za 2.14 mln dolarów. Nabywca, którego tożsamość nie jest znana, nie zamieszkał w nim, a postanowił wynająć poprzez Airbnb. Dom jest dostępny dla wszystkich a spędzenie w nim nocy kosztuje  725 dolarów.

 

Przedstawiciele Oxfam America zaprosili do domu Trumpa 4 uchodźców, którzy przybyli do USA przed laty, a ich kraje znajdują się obecnie na czarnej liście objętej zakazem wjazdu do Stanów. Sprowadzając imigrantów do domu, gdzie 45 prezydent USA przebywał do 4 roku życia, działacze organizacji chcieli poruszyć problem uchodźców i imigrantów. Akcja miała być symbolem, że Ameryka jest domem dla każdego.

 

K.P, źródła: se.pl