• środa, Czerwiec 20
  Kolejne MOCNE PODWYŻKI CEN! Ceny, które szarpną za portfele Polaków! Na co padło tym razem?

  Kolejne MOCNE PODWYŻKI CEN! Ceny, które szarpną za portfele Polaków! Na co padło tym razem?

  Pieniędzy nie przybywa, ale przybywa za to kolejnych podwyżek – tym razem padło na ceny benzyny i oleju napędowego. 

   

  Złe wiadomości dla kierowców: ceny benzyny i oleju napędowego idą w górę. Benzyna i olej napędowy podrożały po 11 groszy na litrze, osiągając najwyższe ceny od marca. To pokłosie wydarzeń na rynku ropy naftowej, której notowania znalazły się na najwyższych poziomach od czerwca 2015 roku – informuje Bankier.pl.

   

  11 gorszy na litrze względem zeszłego tygodnia – mowa o średniej cenie litra benzyny bezołowiowej 95, która obecnie wynosi 4,73 zł – informuje Biuro Maklerskie Reflex. Z kolei benzyna Pb98 pierwszy raz od dobrych kilku miesięcy przekroczyła kwotę 5 złotych za litr. 

   

  11 groszy na litrze podrożał również olej napędowy. Średnia cena 4,61 złotego litr wzrosła do 4,72 zł. Podobnie, jak w przypadku benzyny to najwyższa cena od marca. To podwyżka aż o 11 groszy na litrze względem poprzedniego tygodnia. Tak drogo nie było na polskich stacjach od marca.

   

   
  Te podwyżki nie powinny nas dziwić informują media, które powołujące się na ostatni raport analityków DM Reflex, zatytułowany „nieunikniony wzrost cen paliw”. Liczono na wzrost rzędu 5 groszy na litrze, niestety podwyżka przekroczyła dwukrotnie zakładaną kwotę.  

   

  Źródło: Bankier.pl 

  fot.: pixabay

  kg