Lublin: BRUTALNY napad na małżeństwo. Kobieta była ZBIOROWO gwałcona przez całą noc.

Ruszyła sprawa 35-letniego Łukasza A., który został oskarżony o to, że wspólnie ze znajomym napadli na parę bezdomnych, a następnie przez wiele godzin gwałcili bezbronną kobietę. Za zbiorowy gwałt Łukasz A. może trafić do więzienia nawet na 12-lat. Postępowanie w sprawie jego kolegi Radosława P. przebiega osobno gdyż jest on recydywistą.

Do przestępstwa doszło w listopadzie 2017 roku. Jak czytamy w „Dzienniku Wschodnim” Łukasz A. i jego kolega Radosław P. napadli na małżeństwo bezdomnych, którzy spożywali alkohol w jednym z wagonów kolejowych na bocznicy. Mężczyźni przedstawili się jako Służby Ochrony Kolei i chcieli wyłudzić od pary pieniądze. Według zeznań skrzywdzonej kobiety, Łukasz A. pobił, okradł, a następnie wyrzucił bezdomnego z wagonu.   

Następnie mężczyźni rozebrali kobietę i gwałcili ją przez całą noc. Rano powiedzieli, że idą po alkohol, a bezdomna wykorzystała sytuację i uciekła z miejsca zdarzenia. 

Kobieta wstydziła się pójść na policję, ale kiedy kilka tygodniu później znowu zobaczyła swoich katów postanowiła zgłosić się na komendę. Łukaszowi A. grozi do 12-lat pozbawienia wolności. Sprawa jego kompana toczy się w odrębnym postępowaniu, ponieważ mężczyzna okazał się recydywistą. 

 

Źródło: dziennik wschodni