• poniedziałek, Czerwiec 25
  Napięta sytuacja na linii Polska – USA. Departament Stanu USA i polski premier chcą zatuszować fakt kolejnej nieprzychylonej notatki?

  Napięta sytuacja na linii Polska – USA. Departament Stanu USA i polski premier chcą zatuszować fakt kolejnej nieprzychylonej notatki?

  Kolejne napięcie na linii Polska – USA? Departament Stanu USA i polski premier chcą zatuszować fakt kolejnej nieprzychylonej notatki?

   

  Padło ostrzeżenie o pogorszeniu stosunków Polski i Stanów Zjednoczonych. Ten osąd wydał były szef gabinetu politycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Jan Parys. Jak donosi Onet, stosunki polsko-amerykańskie mogą zostać nadszarpnięte.

   

  Parys postanowił zacytować część swojej notatki. I choć były szef gabinetu MSZ stale namawiał na utrzymanie dobrych relacji z Waszyngtonem i już wtedy zdawano sobie sprawę z powagi sytuacji to stosunki i tak zostały nadszarpnięte. Jak twierdzi Parys stosunki Polski z Waszyngtonem to sprawa priorytetowa.

   

  Nie da się ukryć, że sprawa stosunków z USA w dużej mierze zależy od ustawy i całej tej burzy wokół nowelizacji IPN, mimo to rządy Polski i USA stosują dziwne zabiegi i dementują ustalenia mediów. 

   

  Czego możemy się dowiedzieć z notatki Parysa? Sprawą priorytetową są dobre relacje z USA – to ważniejsze niż spór z Izraelem, czy rozmowy z Komisją Europejską.

  [ZOBACZ: POWRACA OBOWIĄZKOWA SŁUŻBA WOJSKOWA? – ,,Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej”]

   

   

   

  źródło: onet/fakt/twitter
  fot.: twitter/pixabay
  kg