• środa, Czerwiec 20
  Nie ma nic za darmo! NOWA OPŁATA DLA PACJENTÓW! Czyżby chorzy na raka mieli za dużo pieniędzy? +FOTO

  Nie ma nic za darmo! NOWA OPŁATA DLA PACJENTÓW! Czyżby chorzy na raka mieli za dużo pieniędzy? +FOTO

  Na wypadek, gdyby pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Onkologii mieli, zbyt mało zmartwień lub zbyt dużo pieniędzy, pod szpitalem wprowadzono płatne parkingi.

   

  Płatny parking pod szpitalem, ale płacić będą nie tylko pacjenci, ale również pracownicy. Od dziś (8 listopada) wszyscy będą mogli skorzystać z nowoczesnego systemu poboru opłat. Urządzenia do wydawania biletów, szlabany i profesjonalna obsługa powitała pacjentów i pracowników już tydzień temu, ale dopiero dziś wprowadzono obowiązek uiszczania opłat. 

   

  Pod kieleckim szpitalem kolejki ,,jak stąd do Warszawy”, pracownicy wściekli, a pacjenci liczą godziny, by jak najmniej stracić. Przed szpitalem powstało 5 stanowisk umożliwiających opłatę za wydrukowany przy szlabanie bilet, ale to zdecydowanie za mało. Pacjenci i pracownicy mają nie tylko problem ze znalezieniem miejsca, ale również elektronicznej kasy, gdyż nie wszystkie jeszcze działają. 

  Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne, opłata za jedną godzinę wynosi 2 złote, a cena jednej doby to 20 złotych.  Pytanie tylko, co sądzą o tym najważniejsi, czyli pacjenci szpitala? To totalny absurd pacjenci tego szpitala to pacjenci onkologiczni z całego województwa, którzy tracą ogromne kwoty na przyjazd do szpitala, teraz będą tracić również na parking. Paliwo nie tanieje, ciężko choremu przyjeżdżać tutaj autobusem, wiadomo, że każdy chce zarobić, ale przecież ten szpital jest szpitalem państwowym. Zasiłki pielęgnacyjne to śmieszne kwoty, a jak widać opłat przybywa. Mówiąc krótko: parking powinien być bezpłatny – tłumaczy jedna z pacjentek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

  W programie pobierania opłat przewidziano również ulgi. Przewidziana liczba darmowych miejsc postojowych dla pacjentów chemioterapii dziennej to 72 stanowiska, po ich wyczerpaniu mogą skorzystać z innych miejsc, za które będą zobowiązani zapłacić 1 złotówę za godzinę. 

  kg

  fot.: pixabay