Niemcy UPOKORZYLI Polaków! Podczas wręczania medali puścili PARODIĘ naszego HYMNU! (VIDEO)

To co wydarzyło się na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie przypomina chwile z 2002 roku, kiedy to Edyta Górniak zaśpiewała hymn na mundialu. Podczas ceremonii wręczania medali za konkurs rzutu młotem, złoto odbierał Wojciech Nowicki, a srebro Paweł Fajdek. Kiedy nasi młociarze usłyszeli hymn mogli się nieco zdziwić. Organizatorzy postanowili bowiem, że Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany a cappella. 

Podobnie jak nasi zawodnicy, zdziwieni byli również biało-czerwoni kibice. Hymn został wykonany tak fatalnie, że Polacy nie wiedzieli, jak go mają śpiewać. W sieci zawrzało. Od razu pojawiły się głosy krytyki w stronę organizatorów: 

  • Nowicki i Fajdek nie mogli nawet hymnu zaśpiewać bo po raz kolejny w historii ktoś powierzył jego wykonanie babie bez wyobraźni

  • Co to za „gwiazda” śpiewała hymn Polski na ME w Berlinie ? To powinno być karalne

  • Co to było?! Mazurek „a cappella”, to kompromitacja, żenada! Pozbawili nas wzruszających chwil. Skandal! – pisali oburzeni Internauci. 

Niemcy już przeprosili i podczas ukoronowania Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego zagrali normalny hymn, jednak niesmak pozostał. 

 

https://twitter.com/radoleski/status/1027199815204200448


 

Źródło: twitter

Fot.: instagram