• środa, Czerwiec 20
  Nowy rządowy program i 450 MLN ZŁOTYCH DLA POLAKÓW! Kto i dlaczego ma szansę na skorzystanie z programu?

  Nowy rządowy program i 450 MLN ZŁOTYCH DLA POLAKÓW! Kto i dlaczego ma szansę na skorzystanie z programu?

  Nowy rządowy program i nowa pula pieniędzy dla Polaków. Określono już zasady przyznawania środków, których suma będzie trzykrotnie wyższa niż w latach poprzednich.

   

  Mowa o wielkich pieniądzach w rządowym programie pomocy Maluch Plus w 2018 roku, w ramach którego państwo przeznaczy środki na żłobki. Jak poinformowała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wysokość kwoty to 450 mln złotych –  Ze 150 mln zł dotychczasowego finansowania dajemy 450 mln zł, z tego 200 mln zł z Funduszu Pracy – zapowiedziała Rafalska w radiowej Jedynce.

   

  Celem programu Maluch Plus jest pomoc dzieciom do lat 3 roku życia. Elementy pomocy stanowi nie tylko system budowy żłobków, ale również klubów dziecięcych i pokrycie kosztów dziennych opiekunów.

   

  Program został skierowany do samorządów, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych, nieposiadających osobowości prawnej. Termin składania wniosków, w zależności od podmiotu, upływa 17 i 24 listopada.

   

  „Trzykrotnie więcej środków niż w latach poprzednich” – podkreśliła na antenie Rafalska.  „Wiemy, że w Polsce 70 % gmin nie ma żadnej instytucji opieki”… „Dla nas jest też ważne, żeby powiększać sieć samorządowych placówek, dlatego że tam jest zarówno wysoki standard, jak i niższa odpłatność za pobyt dziecka” – dodała. 

   

  „MALUCH+” 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Adresatami programu są jednostki samorządu terytorialnego – w szczególności gminy, a także osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. W 2018 r. resort rodziny chce rozdysponować na ten cel 450 mln złotych – 3 razy więcej środków niż dotychczas. Termin składania wniosków: Do 24 listopada 2017 r. na utworzenie i funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego, zatrudnienie dziennego opiekuna. Do 17 listopada 2017 r. na funkcjonowanie miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu „MALUCH. – czytamy na stronie mpips.gov.pl.

   

  źródło: Jedynka – Polskie Radio

  fot.: pixabay / mpips.gov.pl/ wikipedia

  kg