Piesi kontra kierowcy! Kto częściej powoduje wypadki drogowe w Polsce? Rusza nowa kampania promująca bezpieczeństwo pieszych! (video)

W okresie jesienno- zimowym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych. Ma na to wpływ wcześniej zapadający zmrok i zmienne warunki atmosferyczne panujące na drogach. Aby temu zapobiec i uświadomić jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, do grudnia w mediach promowane będą dwa spoty dotyczące relacji między pieszymi a kierowcami w Polsce.

 

Wczoraj w Warszawie uroczyście zainaugurowano nową kampanię poświęconą bezpieczeństwu pieszych. Przygotował ją Sekretariat Krajowej Rady BRD działający w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa i relacji na linii pieszy- kierowca. Chodzi o to by obie grupy zaczęły myśleć empatycznie i umiały postawić się w odwrotnej sytuacji.

 

– Niestety na drogach w Polsce wciąż mamy do czynienia z wieloma antagonizmami, z wieloma zachowaniami agresywnymi – mówił sekretarz Krajowej Rady BRD Konrad Romik.

 

Rządowa kampania potrwa do 10 grudnia, w jej ramach powstały dwa spoty, które emitowane będą w TVP oraz kanałach grupy Polsat.  Będzie prowadzona w telewizjach ogólnopolskich i regionalnych. Promocję spotów przewidziano również w kinach, środkach komunikacji miejskiej, na dworach kolejowych, reklamach i bilbordach, w miejscach gdzie panuje duży ruch samochodowy. Wszystko to po to, by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców.

 

K.P, źródła: brd24.pl, youtube.com, screen