Polski minister zaniepokojony MANEWRAMI ZAPAD 2017? Rosjanie prowadzą ćwiczenia z bronią NUKLEARNĄ! Mamy się czego BAĆ? (video)

Polski Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz jest bardzo zaniepokojony  sytuacją jaka dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ćwiczenia o kryptonimie Zapad 2017 w opinii  ministra to nie tylko pokaz siły armii rosyjskiej, ale próba zastraszenia państw, które chciałyby przeciwstawić się Rosji. Macierewicz podkreśla, że to najbardziej agresywne i wielofunkcyjne manewry z jakimi mamy do czynienia od 30 lat. Polityk w rozmowie z TVP Info podkreślił, że mimo teoretycznego zakończenia ćwiczeń, będą one kontynuowane nadal z próbą użycia broni nuklearnej!

 

Ćwiczenia Zapad 2017 są nie tylko największe, ale i najbardziej agresywne i wielofunkcyjne ze wszystkich rosyjskich ćwiczeń ostatnich 30 lat. Chciałbym zwrócić uwagę, że te manewry nie kończą się jutro, tylko będą kontynuowane z ćwiczeniem użycia broni nuklearnej, co nie zostało wpisane do programu ćwiczeń.

 

W ćwiczeniach biorą udział żołnierze rosyjscy, jak i białoruscy.  Na poligonach tych krajów trenują odparcie ataku Zachodu. Jak podaje strona rosyjska w manewrach bierze udział ok. 12,7 tys. żołnierzy i blisko 700 jednostek sprzętu wojskowego. Rozbieżne informacje przekazuje ukraiński wywiad. Według oceny ukraińskich agentów-

 

realna liczba zaangażowanych we wszystkie przedsięwzięcia w ramach manewrów Zapad 2017 oceniana jest na 120 tysięcy osób, 10 tysięcy sztuk sprzętu bojowego, blisko 100 statków powietrznych i blisko 40 jednostek morskich różnej klasy.

 

Antoni Macierewicz podkreśla, że działania Rosjan podobnie jak Chin i Korei Północnej wielokrotnie dopuszczają się działań opartych na prowokacji i wywołania paniki wśród innych państw.

 

K.P źródła: fakt.pl, youtube.com

https://www.youtube.com/watch?v=0Q1aYQ4QLlQ