• niedziela, Maj 20
  Pożar największej dyskoteki na Pomorzu! Z budynku zostały zgliszcza.

  Pożar największej dyskoteki na Pomorzu! Z budynku zostały zgliszcza.

  W nocy z poniedziałku na wtorek spłonęła największa dyskoteka na Pomorzu, Tropical Club. Klub mieszczący się w Gołębiewie Średnim szczycił się ogromną salą o powierzchni 1000 metrów kwadratowych oraz tym, że gościł największe gwiazdy muzyko rozrywkowej i disco-polo. Z pożarem zmagało się aż 18 zastępów straży pożarnej.  

   

  – Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 2 nad ranem – powiedział portalowi tvp.info jeden ze strażaków biorących udział w akcji. – Na miejsce ściągnięto 18 zastępów straży pożarnej z całego powiatu gdańskiego – zarówno z OSP jak i Państwowej Straży Pożarnej – dodał.

   

  Walka z ogniem trwała do godzinny porannych, ale budynku nie udało się ocalić. Wstępnie mówi się o podpaleniu, jednak na oficjalną przyczynę pożaru trzeba jeszcze poczekać. 

   

   Do pożaru dyskoteki w Gołębiewie Średnim przyjechały jednostki: OSP Kolbudy, OSP Lublewo, OSP Rościszewo, OSP Ełganowo, OSP Pregowo, OSP Sobowidz i PSP z Pruszcza Gdańskiego. W klubie występowały największe gwiazdy m.in. Boys, Donatan i Cleo, Weeknd, czy Piękni i Młodzi. 

   

   

  Źródło: tvp info/facebook

  Fot.: facebook