• niedziela, Maj 20
  Premier Morawiecki wprowadza DODATKOWE OPODATKOWANIE – Wielu Polaków uderzy po kieszeniach

  Premier Morawiecki wprowadza DODATKOWE OPODATKOWANIE – Wielu Polaków uderzy po kieszeniach

  Nowy fundusz dla osób niepełnosprawnych, a więc należy znaleźć nowe źródło opodatkowania. Morawiecki złożył już propozycję w tej sprawie.

   

  W związku z nową propozycją utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, powstał problem znalezienia środków na ten cel. Mateusz Morawiecki twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie dodatkowe opodatkowanie najlepiej zarabiających osób w kraju.

   

  Dokładny plan Morawieckiego ma zostać zaproponowany do połowy maja. Wśród jego postulatów jest między innymi  wyrównanie renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

   

  Plan przewiduje również stopniowe zwiększanie kwoty renty socjalnej do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego, w którym przebywa osoba ze stwierdzoną niepełnosprawnością.

  [ZOBACZ: KOLEJNE ZMIANY DLA KIEROWCÓW. Masz prawo jazdy? Rząd przygotował kolejną niespodziankę.]

  A czego obecnie domagają się protestujący w tej sprawie?

  Wśród ich postulatów znajduje się miedzy innymi wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niemających podstaw do prowadzenia samodzielnego życia po ukończeniu pełnoletności, w kwocie 500 złotych miesięcznie. Co ważne dodatek ten ma być przyznany bez względu na kryterium dochodowe.

  [ZOBACZ: Nie masz 18 lat? Nie skorzystasz z… Szykują się nowe przepisy!]

   

  źródło: gosc.pl

  fot.: twitter

  kg