Premier Morawiecki wprowadza DODATKOWE OPODATKOWANIE – Wielu Polaków uderzy po kieszeniach

Nowy fundusz dla osób niepełnosprawnych, a więc należy znaleźć nowe źródło opodatkowania. Morawiecki złożył już propozycję w tej sprawie.

 

W związku z nową propozycją utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, powstał problem znalezienia środków na ten cel. Mateusz Morawiecki twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie dodatkowe opodatkowanie najlepiej zarabiających osób w kraju.

 

Dokładny plan Morawieckiego ma zostać zaproponowany do połowy maja. Wśród jego postulatów jest między innymi  wyrównanie renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

 

Plan przewiduje również stopniowe zwiększanie kwoty renty socjalnej do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego, w którym przebywa osoba ze stwierdzoną niepełnosprawnością.

[ZOBACZ: KOLEJNE ZMIANY DLA KIEROWCÓW. Masz prawo jazdy? Rząd przygotował kolejną niespodziankę.]

A czego obecnie domagają się protestujący w tej sprawie?

Wśród ich postulatów znajduje się miedzy innymi wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niemających podstaw do prowadzenia samodzielnego życia po ukończeniu pełnoletności, w kwocie 500 złotych miesięcznie. Co ważne dodatek ten ma być przyznany bez względu na kryterium dochodowe.

[ZOBACZ: Nie masz 18 lat? Nie skorzystasz z… Szykują się nowe przepisy!]

 

źródło: gosc.pl

fot.: twitter

kg