Polska BOJKOTUJE MUNDIAL w Rosji!? Zrobią to również Anglia i Niemcy!?

Ostanie wydarzenia na Krymie i otrucie Siergieja Skirpala spowodowały, że poszczególne kraje zastanawiają się nad zbojkotowaniem mundialu. Również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przyznał, że Andrzej Duda powinien pomyśleć nad wydaniem decyzji o bojkocie rosyjskich mistrzostw świata, które rozpoczną się już w czerwcu.  

 

Obecna sytuacja na Krymie, a przede wszystkim niejasności w sprawie śmierci byłego szpiega Siergieja Skripala,  wzbudził podejrzenia m.in. brytyjskiego wywiadu. Anglicy nie kryją, że na ten moment są za bojkotem zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji. Podobną opcję rozważa również niemiecki Bundestag. Póki, co do politycznych spekulacji nie odnoszą się piłkarze i trenerzy reprezentacji, którzy bez względu na polityczne niesnaski  zapewne wezmą udział w mundialu. 

 

ZOBACZ: KOSZMAR REPREZENTANTA POLSKI! Już NIGDY nie wybiegnie na BOISKO! (FOTO)

 

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch w rozmowie z RMF FM przyznał, że w sprawie bojkotu będzie się konsultował z Wielką Brytanią oraz innymi sojusznikami. Oznajmił również, żeby nad kwestię bojkotu przemyślał również prezydent Polski Andrzej Duda.  

 

Źródło: RMF FM

Fot.: facebook

MB