Skandal podczas meczu Ligi Europy! Sędzia runął na murawę i zalał się KRWIĄ! (FOTO)

Do skandalicznego wydarzenia doszło podczas meczu eliminacji Ligi Europy pomiędzy Sturmem Graz a AEK-iem Laranką. Sędzia liniowy tego spotkania Fredrik Klyver został trafiony przedmiotem z trybun i zakrwawiony runął na murawę. 

Do skandalu doszło w  79. minuta meczu po tym, jak chwilę wcześniej piłkarz gości Ivan Trickovski wyprowadził AEK na dwubramkowe prowadzenie. Jeden z austriackich kibiców nie wytrzymał i rzucił przedmiotem (prawdopodobnie puszką od piwa) w kierunku boiska. Niestety przedmiot trafił w sędziego asystenta Fredrika Klyver’a. Liniowy runął na ziemie, a jego głowa zalała się krwią. Mecz został przerwany na kilkanaście minut, a kiedy arbiter został opatrzony wrócił na murawę z zabandażowaną głową i dokończył mecz. Prawdopodobnie austriacki klub czeka teraz ogromna kara od UEFA. Na oficjalnej stornie Sturmu Graz wydano już oświadczenie: 

ZOBACZ: SKANDAL na MECZU! Sędzia próbował kopnąć zawodnika, a potem pokazał mu czerwoną kartkę! (VIDEO)

Zachowanie kibica podczas meczu Ligi Europejskiej jest niedopuszczalne. To szkodzi zarówno całej piłce nożnej  jak i samemu klubowi. Fair-play jest naszym priorytetem. Ubolewamy że zawiedliśmy wielu kibiców – czytamy.

 

 

Źródło: twitter

Fot.: twitter