SKANDALICZNE zachowanie polskich ratowników! Tak pilnowali ludzi na kąpielisku – WSTYD! (FOTO)

W zeszłym tygodniu Pan Grzegorz odpoczywał nad jeziorem Niedzięgiel w Skorzęcinie nieopodal Gniezna. Mężczyzna zamieścił w sieci szokujące zdjęcia ze swojego wypadu. Na fotografiach widać, jak losem wypoczywających nad wodą ludzi „przejmują” się ratownicy.  

Pan Grzegorz wrzucił do sieci szokujące zdjęcia. Na fotkach widać trzech ratowników WOPR-u, którzy zamiast monitorować sytuację na plaży i w wodzie byli zapatrzeni w ekrany swoich smartfonów.

Ratownicy na plaży w Skorzęcinie. Tak zapatrzeni w telefony, że zdążyłem obejść ich z każdej strony i zrobić zdjęcia, i żaden nawet na chwilę nie oderwał wzroku od telefonu. Pod wodę tonący idzie bardzo cicho, zatem wszystkim urlopującym w Skoju radzę mieć pod ręką telefon, by w razie tonięcia szybko wysłać aktualizacje do ratowników na Facebooku, że potrzebna jest pomoc – napisał Pan Grzegorz.

Pod postem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy:

  • Wstyd panowie

  • Wszyscy powinni być natychmiastowo zwolnieni 

  • Serio? Wszystko rozumiem. Ale zeby 3 na raz?! – pisali internauci. 

Do sprawy odniósł się również Waldemar Siwek, prezes gnieźnieńskiego WOPR.

Gdy zobaczyłem to zdjęcie, byłem zdruzgotany. To szczyt głupoty – powiedział w rozmowie z Onetem.  

Mogę tylko ubolewać i powiedzieć, że jest mi wstyd za takich ratowników. Rzucili cień na nas wszystkich. Powiedziałem im to zresztą w twarz, bo już na drugi dzień odbyłem z nimi rozmowę – dodał Siwek.

 

 

Źródło: facebook/onet
Fot.: facebook