• niedziela, Maj 20
  Chuligani NAPADLI na piłkarzy podczas treningu! Byli zamaskowani i uzbrojeni w pałki! (FOTO)

  Chuligani NAPADLI na piłkarzy podczas treningu! Byli zamaskowani i uzbrojeni w pałki! (FOTO)

  Grupa około 50 zamaskowanych mężczyzn wyposażona w pałki zaatakowała trenujących piłkarzy Sportingu Lizbona. Ranny został holenderski napastnik Bas Dost oraz dwóch członków sztabu szkoleniowego. Podobno sprawcy wtargnęli również do szatni piłkarzy i grozili im bronią. 

   

  Najbardziej ucierpiał Holender Bas Dost, który odniósł rany cięte twarzy.

   

  – Nie możemy w żaden sposób być łączeni z takim zachowaniem wobec zawodników, trenerów i sztabu ani z podejściem, które wiąże się ze stosowaniem przemocy. To nie jest i nie może być Sporting. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki aby odszukać odpowiedzialnych za to, co się stało, i nie zawahamy się wystąpić o ich ukaranie – napisano w oficjalnym oświadczeniu Sportingu.

   

  Słynny portugalski klub skończył obecny, ligowy sezon na 3 miejscu oraz dotarł aż do ćwierćfinału Ligi Europy, gdzie odpadł dopiero w potyczce z Atletico Madryt. Po przegranym dwumeczu z Hiszpanami,  prezes klubu Bruno de Carvalho zarzucił swoim piłkarzom brak zaangażowania oraz zagroził, że zawiesi cały zespół. 

   

  Choć ostatecznie żaden z piłkarzy nie został odsunięty od zespołu to po wpisach zawodników w mediach społecznościowych widać, że atmosfera w klubie nie należy do najlepszych. 

   

  Źródło: twitter
  Fot.: twitter