• niedziela, Czerwiec 24
  TAK SPRAWDZISZ CZY MASZ WYSOKI ILORAZ INTELIGENCJI! Nie potrzebne są testy na IQ. Posiadacze tych…

  TAK SPRAWDZISZ CZY MASZ WYSOKI ILORAZ INTELIGENCJI! Nie potrzebne są testy na IQ. Posiadacze tych…

  cech należą do osób inteligentnych.

  Jak powszechnie wiadomo o inteligencji świadczy iloraz czyli IQ. Niestety, testy, którym się poddajemy nie zawsze właściwie oceniają czy jesteśmy inteligentni, mniej inteligentni albo wychodzimy ponad przeciętną. Jak zatem sprawdzić inteligencję? Wg naukowców jest kilka zachowań, które cechują osoby inteligentne.

  Nie są agresywni

  Jak pokazują badania ludzie inteligentni nie są agresywni. Kłótnie omijają szerokim łukiem, a kiedy ktoś wyraźnie próbuje im nacisnąć na odcisk, nie tracą równowagi, najczęściej załatwiając sprawę polubownie, nie lubią bowiem wpadać w gniew.

  Wcale nie jestem lepszy

  Ludzie o wysokim IQ nie uważają się za lepszych, mimo, że są świadomi swojej inteligencji. Są też chętni do udzielania pomocy i nie oceniają innych pochopnie. Za udzieloną pomoc nie oczekują niczego w zamian, jeśli pomagają to bezinteresownie.

  Mówią przepraszam

  Kolejną cechą osób inteligentnych jest umiejętność przyznania się do błędu i to w każdej sytuacji. Jeśli zaistnieje taka sytuacja, potrafią powiedzieć przepraszam.

  Przyjaciół mają jak na lekarstwo

  Inteligentni nie mają zbyt wielu przyjaciół. Dlaczego? Proste. Doskonale wiedzą w jakim towarzystwie czują się najlepiej i selekcjonują osoby, z którym zawierają znajomość. Jeśli kogoś nazwą przyjacielem to zostanie nim on do końca życia.

  Bogaty zasób słownictwa…

  Znają sporo przekleństw, ale to nie znaczy, że ich nadużywają. Chodzi o to, że ludzie inteligentni przywiązują większą uwagę do tego, co słyszą, w pewien sposób nadzorując swój język.

  Problemy ze snem

  Naukowiec Santoshi Kamazawa z London School of Economics w swoich badaniach udowodnił, że posiadacze wysokiego IQ zazwyczaj mają trudność z zasypianiem w rozsądnych godzinach.  Najczęściej chodzą spać bardzo późno, a zanim dojdzie do całkowitego zaśnięcia i przejścia do najgłębszej fazy snu potrzebują więcej czasu.

  Bałagan

  Osoby inteligentne mniej przywiązują wagę do porządku, w ich mniemaniu bałagan w pokoju to ich artystyczny porządek, czy można im się dziwić? Kto lubi sprzątać, nawet ci mniej inteligentni mają z tym problem.

   

  Zatem już wiadomo po czym poznać osoby inteligentne. Posiadasz którąś z tych cech, a może wszystkie? Jeśli tak, to gratulacje. Nie musisz niepotrzebnie tracić czasu na testy IQ, które zazwyczaj i tak są nieadekwatne.

  Źródło WP

  MM