• poniedziałek, Czerwiec 25
  Sprytny pomysł PROBOSZCZA NA ODRABIANIE PODPISÓW w indeksach do bierzmowania! Dramat!

  Sprytny pomysł PROBOSZCZA NA ODRABIANIE PODPISÓW w indeksach do bierzmowania! Dramat!

  Sakrament Bierzmowania młodym bardziej niż z wstąpieniem Ducha Świętego, kojarzy się z indeksem do zbierania podpisów i kartą pytań do zaliczenia. A co zrobić, gdy podpisów jest za mało? Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Ostrowie Wielkopolskim  znalazł na to sposób.

   

  W parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Ostrowie Wielkopolskim trwają przygotowania do bierzmowania. Okazało się, że zmorą nastolatków jest brak podpisów w indeksach. Proboszcz Mariusz Pohl znalazł sposób, by ”odrobić” brakujące podpisy. Jedną z form zaproponowanych przez księdza jest było usuwanie chwastów wokół kościoła.

   

  I mogłoby się wydawać, że pomysł księdza okazał się trafny, skoro do pomocy przy chwastach zgłosiło wielu chętnych. Wniosek? Czyżby nasza polska młodzież bardziej od uczestnictwa w mszy świętej wolała wyrywać chwasty? Proboszczowi nie można zarzucić braku pomysłowości i chęci nawiązania porozumienia z młodzieżą, ale czy przygotowanie do sakramentu bierzmowania polega na zbieraniu podpisów w indeksie, albo plewieniu w kościelnym ogródku?

   

   

  źródło: ostrow24

  fot.: pixabay

  kg

  .