SZOKUJĄCE nagranie ze szkoły! Nauczyciel uderzył ucznia w twarz! „Jak ci poprawie to KU*WA spadniesz”!

Do skandalicznej sytuacji doszło w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Podczas jednej z lekcji nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Wszystko zostało nagrane przez kolegę poszkodowanego.

O tym szokującym zdarzeniu z 11 września zostaliśmy poinformowani dzień później. Wtedy obejrzeliśmy ten trwający kilkanaście sekund filmik. Była godzina 15. Zareagowaliśmy błyskawicznie. Nauczyciel został zawieszony na sześć miesięcy. Wcześniej na tego nauczyciela nie było żadnych skarg. Nie miał żadnych problemów dyscyplinarnych, mimo kilkunastoletniego doświadczenia –  powiedział „Faktowi” Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Do incydentu doszło w poniedziałek na lekcji jednego z przedmiotów zawodowych. Na nagraniu widać, że nauczyciel jest bardzo zdenerwowany.  „Proszę państwa, bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię?” – powiedział mężczyzna, a następnie uderzył ucznia w twarz.  „Ale o co chodzi?” – wyszeptał wystraszony uczeń. „Jak ci poprawie z drugiej to ku*wa spadniesz” – odpowiedział nauczyciel.  

13 września z inicjatywy Jarosława Dudkowiaka, starosty głogowskiego, przesłaliśmy do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu pismo, które trafiło do rzecznika dyscyplinarnego. Mamy nadzieję, że nie zakończy się tylko na naganie. Wierzymy, że ten nauczyciel już nigdy nie będzie uczył w szkole – wyznał „Faktowi” Bartłomiej Adamczak.

Ponadto starostwo przesłało do prokuratury dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jedno związane jest z naruszeniem nietykalności cielesnej ucznia, a drugie z bezprawnym nagrywaniem i upublicznianiem cudzego wizerunku.  

Oczywiście ten drugi zarzut dotyczy osoby małoletniej i w tej kwestii trzeba zachować szczególną ostrożność. W tej chwili tą sprawą zajmuje się już prokuratura – dodaje Adamczak. 

Póki, co dyrekcja szkoły nie zdecydowała się na skomentowanie zajścia.

 

Źródło: fakt/youtube

Fot.: youtube