Ta woda mineralna SZKODZI zdrowiu! Szokujące wyniki badań!

Okazuje się, że woda mineralna również może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Uważać muszą zwłaszcza ci, którzy sięgają po jej gazowaną odmianę. Zdaniem ekspertów taki rodzaj wody może powodować próchnice zębów oraz prowadzić do otyłości. 

Wszystko przez słaby kwas węglowy, który wytwarza się podczas produkcji bąbelków znajdujących się w wodzie gazowanej. To właśnie jego działanie może zaszkodzić naszym zębom. 

Naukowcy twierdzą, że woda gazowana jest bardzo kwaśna, co powoduje erozję szkliwa. Najgorszym rodzajem tego typu napoju jest woda smakowa, która dodatkowo zawiera ogromną ilość cukru.

Próchnica to nie jedyny defekt jakiego możemy doświadczyć przez spożywanie dużej ilości wody gazowanej. Na początku 2018 roku eksperci doszli do wniosku, że popularna gazowana może przyczynić się również do otyłości. Jak to możliwe skoro nie ma ona kalorii? Specjalistyczne badania potwierdziły, że dwutlenek węgla zawarty w płynie może obudzić nasz hormon głodu i sprawić, że żołądek poczuje się pusty. Naukowcy z Palestyny dowiedli, że  poziom greliny (hormon głodu) u osób, które piją wodę gazowaną jest sześciokrotnie wyższy niż u osób, które spożywają zwykła mineralną.   

 

Źródło: nypost

Fot.: pixabay