TAJEMNICA PRACOWNIKÓW McDonald’s! Sprytnie to sobie wszystko wymyślili!

Chrupiące frytki, soczyste hamburgery i zimna cola – brzmi cudownie, ale czy równie cudowne są warunki pracy w McDonald’s? 

 

McDonald’s – najpopularniejsza na całym świecie sieć restauracji typu fast-food przyciąga nie tylko miliardy konsumentów, ale również miliony pracowników. Praktycznie każdy może rozpocząć prace w McDonald’s. Wystarczą aktualne badania lekarskie i trochę chęci, aby otrzymywać wypłatę za wypiekanie, sprzedawanie, podawanie lub sprzątanie po pysznych hamburgerach. 

 

McDonald’s zatrudnia osoby od 16 roku życia, nie ustalając górnej granicy wieku. Restauracja zaprasza do pracy zarówno młodych, jak i tych starszych. Zastanawialiście się kiedyś: dlaczego?

 

Potrzebujesz pracy do końca studiów lub do emerytury. Z nami Ci się uda! – sprytnie zachęca McDonald’s na swojej stronie internetowej. Zatrudnienie emerytów i małoletnich jest związane przede wszystkim z ulgami w odprowadzaniu składek ZUS. Szczególnie korzystne dla pracodawców jest zatrudnienie osób będących na stażu, wtedy za ich wynagrodzenie odpowiadają urzędy pracy.

 

W przypadku zatrudniania osób studiujących ( do 26 roku życia) na umowę zlecenie pracodawca nie jest zobowiązany do opłacania ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Co ciekawe składki odprowadzane na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Socjalnych są mocno uzależnione od wieku pracownika. Pracodawcy są zwolnieni z ich odprowadzania zatrudniając kobiety, które ukończyły 55  lat oraz mężczyzn powyżej 60 roku życia.  

 

Wniosek? Bogaci się na tym amerykańska sieć fast-food’ów, a traci na tym państwo. 

 

źródło: McDonald’s

fot.: facebook

kg