telefon komórka iphone

Uczniowie będą WKURZENI! OD WRZEŚNIA kategoryczny ZAKAZ używania telefonów w SZKOLE!

Przełomowa decyzja w sprawie używania telefonów komórkowych w szkołach. Od września uczniowie, którzy nie ukończyli jeszcze szesnastego roku życia będą musieli dostosować się do kategorycznego zakazu używania smartfonów. Taką zmianę zatwierdził francuski rząd. 

Od września 2018 roku użycie telefonów komórkowych na terenie szkół podstawowych i średnich będzie całkowicie zabronione – powiedział Jan-Michael Blanquer, minister edukacji Francji.

ZOBACZ: Nie masz 18 lat? Nie skorzystasz z… Szykują się nowe przepisy!

Decyzja jest podyktowana tym, że coraz więcej dzieci uzależnia się od smartfonów. Okazuje się, że połowa uwag jakie dostają uczniowie są spowodowane używaniem telefonów komórkowych. Według francuskiego rządu zakaz pozwoli dzieciom bardziej skupić się na nauce. 

Przepis będzie dotyczył uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 16 roku życia. Szkoły mają ustalić, czy wprowadzą całkowity zakaz przynoszenia telefonów, czy też będzie trzeba je wyłączyć na czas pobytu w placówce. Zakaz nie obejmie osób niepełnosprawnych oraz zajęć, na których telefony będą potrzebne.

 

Źródło: se

Fot.: pixabay