Uczniowie chcieli sobie dorobić przez wakacje. Ukradli prawie 60 tysięcy złotych!

Dwóch chłopców ze szkoły na Pradze-Południe wyłudziło blisko 58 tysięcy złotych od mieszkańców Targówka. Nastolatkowie zostali już zatrzymani i trafili do poprawczaka. Możliwe, że przestępstwo uszłoby im na sucho, ale na zdjęciach udostępnionych przez policję rozpoznała ich jedna z nauczycielek.  

Dwaj uczniowie z jednej ze szkół znajdującej się na Pradze-Południe postanowili przez wakacje zarobić trochę grosza. Nie poszli jednak do pracy tylko wybrali drogę na skróty i wyłudzili pieniądze od starszych osób. 6 sierpnia zadzwonili do 73-letniej mieszkanki Targówka i podając się za policjantów przejęli od niej gotówkę potrzebną na rzekomą, tajną operację rozpracowywania przestępczej szajki. 

Kobieta bezproblemowo przekazała wszystkie oszczędności, ale po jakimś czasie zorientowała się, że padała ofiarą oszustów i powiadomiła prawdziwych funkcjonariuszy policji. Mundurowi przejrzeli nagrania z kamer monitoringu i opublikowali zdjęcia podejrzanego 15 oraz 16-latka. 

Chłopcy wpadli ponieważ rozpoznała ich nauczycielka. 

Okazało się, że chłopcy kilka godzin przed dokonaniem tego przestępstwa uczestniczyli w podobnym oszustwie, którego ofiarą padła 74-letnia kobieta. Na hasło ,,kurier” przekazała nastolatkom pieniądze w kwocie 16 350 oraz złotą biżuterię o wartości 20 tys. złotych – powiedziała „Super Expressowi” Paulina Onyszko z policji na Pradze-Południe.

Młodociani przestępcy trafili do poprawczaka. 

 

Źródło: se

Fot.: policja