WOLNE NIEDZIELE DLA WSZYSTKICH! – Duda grozi wyjściem na ulice – BĘDĄ STRAJKI?

Szef Solidarności Piotr Duda starszy wyjściem na ulice, wszystko za sprawą wolnych niedziel dla wszystkich. Chcą by wolne mieli nie tylko pracownicy pracownicy sklepów, ale to nie jedyne postulaty Dudy.
 

Piotr Duda sprzeciwia się również tak zwanej liberalizacji kodeksu pracy, której chce dokonać Prawo i Sprawiedliwość. Solidarność domaga się wprowadzenia zapisów w sprawie wolnych niedziel oraz świąt, a także wyzbycia się wszelkich luk prawnych, z których obecnie korzystają właściciele sklepów.

[ZOBACZ: Niedziele objęte zakazem handlu – rok 2018 – Kalendarz niedziel]

Solidarność chce precyzyjnych przepisów w kwestii pracy zmianowej oraz godzin pracy. Chcemy  zrobić rewizję w kodeksie pracy, aby kolejne grupy zawodowe mogły w niedzielę odpocząć – mówił szef Solidarności podczas ostatniej konferencji.

[CZYTAJ RÓWNIEŻ: Biedronka i Lidl vs POLSKIE PRAWO! Dyskonty wykorzystują LUKI PRAWNE! Kruczki, druczki i nie tylko!]

Piotr Duda mówi również o sprzeciwie Solidarności względem obecnym rozwiązaniom przygotowanym przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. Jeżeli rząd będzie procedował ten projekt kodeksu pracy w kierunku liberalizacji, nasze działania będą jasne: jeden kierunek –  zadeklarował na łamach TokFM.pl przewodniczący.

 

źródło: TokFM.pl

fot.: pixabay

kg