• wtorek, Czerwiec 19
  ZNANY DZIENNIKARZ zatrzymany podczas obchodów Święta Niepodległości! Chciał zablokować MARSZ!

  ZNANY DZIENNIKARZ zatrzymany podczas obchodów Święta Niepodległości! Chciał zablokować MARSZ!

  Dziennikarz tygodnika „Polityka” Piotr Pytlakowski został zatrzymany przez policję w trakcie trwania obchodów z okazji Dnia Niepodległości. Dziennikarz znajdował się w grupie Obywateli RP, którzy chcieli zablokować Marsz Niepodległości. Pytlakowski wraz z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami zostali przewiezieni na komisariat. 

   

  Obywateli RP wsadzano do radiowozów, a następnie przewożono na komisariat. Wśród zatrzymanych znalazł się dziennikarz „Polityki” Piotr Pytlakowski. 

  – Nie zostali zatrzymani, a doprowadzeni na komendę. Na tę chwilę ok. 20 osób. Mamy tu do czynienia z blokowaniem legalnego zgromadzenia oraz nieopuszczeniem terenu na żądanie organizatora manifestacji. Grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności – mówi  kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji w rozmowie z Wirtualną Polską. 

  -Policja twierdzi, że nie zostałem zatrzymany. Twierdzą, że mnie legitymują. Siłą jednak zostałem pozbawiony wolności. Stałem na ulicy, nagle ktoś chwycił mnie od tyłu. Jacyś mężczyźni w kaskach wrzucili mnie do radiowozu. To jak to nazwać, jeśli nie zatrzymanie?- powiedział  WP Piotr Pytlakowski. 

   

  Źródło: wp.pl/twitter

  Fot.: twitter

  MB